Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 Při využití Online kalkulačky až 10% sleva

 

  1. Úvod
  2. Optimální IR spektrum
 

Je velmi důležité, aby sálavý panel produkoval IR paprsky při určité vysoké účinnosti. Je však stejně důležité, aby většina paprsků byla v určité šířce pásma infračerveného spektra. INFRAPOWER, ve spolupráci s japonskými a rakouskými techniky, vyvinul pro svůj topný článek speciální recepturu a unikátní techniku ​​reflektoru tak, aby 99% vyrobených infračervených paprsků bylo v optimálním infračerveném spektru.

 

 

 

Předpona infra je odvozena z latinského slova, které znamená níže. Infračervené záření tedy znamená pod červenou, což naznačuje jeho polohu v elektromagnetickém spektru. Červená je barva viditelného světla. Infračervené spektrum je pro lidské oko neviditelné.

Slunce produkuje mnoho různých typů paprsků (od mikrovlnných vln, k viditelnému světlu a rentgenovým paprskům, viz graf výše). Ve skutečnosti se zahřívají pouze paprsky, které spadají do určitého spektra (0,75 až 15 mikronů). Tyto paprsky se nazývají infračervené paprsky (A) blízké, (B) střední a (C) vzdálené IR paprsky. Nejlepší a nejúčinnější spektrum pro ohřev je spektrum C (vzdálené infračervené paprsky, 6 až 10 mikronů).

Proto je nezbytné, aby infračervený panel produkoval většinu svých IR paprsků v tomto optimálním spektru. Panely INFRAPOWER produkují 99,82% svého výkonu v rozsahu C a více než 90% v jeho optimálním spektru (6 až 10 mikronů, viz zkušební protokol od Seibersdorf Laboratories, Rakousko).

INFRAPOWER dosahuje tohoto optimálního spektra patentovanou technologií velmi kvalitní karbonové niklové směsi (vyvinuté rakouskými techniky) a dirigentem Nano Silver (vyvinutými japonskými techniky). Vše je potaženo dielektrickou vrstvou a 100% PE ochranou. Unikátní technologie reflektoru emituje všechny IR v jednom směru (bez ztráty na zádech. Zadní část je horká, ale záď se nevyzařuje žádné IR paprsky).

Jednoduchý test: Držte ruku 2 cm za panelem: nebudete cítit teplo. Prostřednictvím jedinečné technologie reflektoru INFRAPOWER (vrstva optického zrcadla) nejsou emitovány žádné IR paprsky dozadu.

Dalším důležitým faktorem pro dosažení optimálního IR spektra je to, že topný panel pracuje v určitém teplotním rozsahu. Čím menší vstupní výkon (W) se používá k dosažení této určité povrchové teploty, tím lepší panel je (např. Panel stejné velikosti se stejnou povrchovou teplotou, který používá méně energie, je lepší než panel, který potřebuje více energie k dosažení stejné povrchové teploty) . Panely INFRAPOWER jsou přesně ve zmíněném teplotním rozsahu.

Dále je nezbytné, aby distribuce tepla na povrchu byla stejná. Pouze rovnoměrné rozložení tepla (povrchová teplota) zaručuje, že celkový příkon (W) je používán pro práci s nejlepším výkonem.