Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Při využití Online kalkulačky až 10% sleva

 

 1. Úvod
 2. ČASTÉ OTÁZKY

Jaký výkon infrapanelu použít do mé místnosti?

Na návrh počtu a výkonu jednotlivých infrapanelů Vám nejlépe poslouží naše on-line kalkulačka. Jedná se o inteligentní moderní nástroj přesně navržen pro tuto potřebu, vycházející z dlouhodobých zkušeností s návrhem projekce vytápění infrapanely. Zde si můžete vybrat umístění i povrch infrapanelu a výsledkem Vám zároveň bude předpokládaná spotřeba elektrické energie. Při dodržení instalace infrapanelů, vycházející z tohoto výpočtu, garantujeme 100% funkčnost infratopení. Navíc při využití naší kalkulačky můžete využít slevový kupon, který Vám poskytne zajímavou slevu na Vaši případnou objednávku.

Mohu infrapanel používat i když máme v bytě radiátory?

Infrapanely můžete používat buď jako hlavní topný systém, anebo jako doplněk Vašeho stávajícího topného systému. V případě instalace jako hlavní topení doporučujeme zapojení do připravených rozvodů na "pevno", kde budou skryty kabely od panelu. Pro přitápění stačí panel zapojit do zásuvky. U obou zapojení doporučujeme regulaci pomocí termostatů. Získáte tak další úsporu na nákladech.

Kam můžeme umístit infrapanely, aby fungovali co nejlépe?

Panely se umísťují buď na stěnu, nebo strop. Nejlépe doprostřed dané plochy, aby tepelné sálání směřovalo co nejvíce do prostoru a nahřálo všechny pevné předměty v místnosti.

Může být infrapanel umístěn pod oknem (jako stávající topení)?

Umístění infrapanelu k oknu nedoporučujeme. Infrapanely nefungují jako konvekční typy topení, kde dochází k ohřívání vzduchu a následné cirkulaci vzduchu v místnosti. Dále také nedoporučujeme umístění infrapanelu proti oknu, jelikož sálavé teplo unikne sklem ven a nebude akumulováno ve zdi.

Není infra červené záření škodlivé?

Toto záření se vyskytuje i volně v přírodě s tím rozdílem, že infrapanely neprodukují škodlivé UV záření. Proto, když stojíte před infrapanelem, může se Vám zdát, že na Vás svítí slunce.

Vytvářejí naše infrapanely elektrosmog?

Samotné naše infrapanely jsou bez elektrosmogu, jedinou elektrosmogovou zátěž generuje kabelové připojení (přívodní kabel). Magnetické pole generované našimi infrapanely je proto nižší než intenzita pole běžné žárovky.
Tyto hodnoty byly testovány Seibersdorf Laboratories a naše panely jsou hluboko pod povolenou mezní hodnotou pro elektrická zařízení. 

Můžeme používat infrapanely i v dřevostavbách?

Samozřejmě, že je možné používat topné panely i v dřevostavbách. Pokud se jedná o tzv. sendvičové dřevostavby, doporučujeme vyplnit mezery ve zdi izolačním materiálem (například minerální vatou).

Mohou infrapanely redukovat vlhkost a plíseň ve zdi?

Ano. Díky systému vytápění (sálání tepla do zdí) zamezuje vzniku plísní a reguluje vlhkost zdí. Zdivo je teplejší než vzduch, takže není možná kondenzace a vznik vlhkosti. Proto se tyto panely hodí do nevytápěných prostor, kde se doposud topí pouze za pomocí přímotopů.

Jak mohu regulovat teplotu na panelu?

Teplotu lze regulovat pomocí termostatů, které si můžete zakoupit i na našich stránkách.

Nepřijdu o záruku po odstranění elektrické zástrčky?

Při zapojení panelů přímo do sítě je nutno odstranit zástrčku (vidličky). Tímto krokem však o záruku NEPŘICHÁZÍTE.

Jak panel nejlépe udržovat v čistotě? Můžeme použít nějaký saponát?

Můžete použít „prachovku“ nebo navlhčený hadřík. Saponát použijte jedině v případě, kdy je topný panel opravdu silně znečištěn. Všechny tyto údržbové práce provádějte na vypnutém panelu.

Je nějaká maximální teplota panelu? Můžeme se o tento povrch popálit?

Maximální teplota panelu je 100°C. Díky speciálnímu povrchu nedojde při styku s kůží k jakémukoliv popálení. Pro jistotu doporučujeme umístit panely pokud možno mimo dosah malých dětí.

Kde zjistím, jaké panely (jak silné) se hodí k nám do místnosti?

Na našich stránkách si můžete vyzkoušet nezávazný výpočet, který Vám zjistí, jaké panely se do jednotlivých místností hodí a také Vám vykalkuluje celkovou cenu.

Jsem alergik, mohu přesto infrapanely používat?

Infratopení pracuje na sálavém principu. Ohřívá pouze okolní stěny místnosti. Díky tomu si vzduch si udržuje přirozenou vlhkost. To přispívá hlavně tomu, že dojde ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Běžně radiátory (konvekční způsob vytápění) ohřívají vzduch a tím dochází k jeho vysoušení. U konvekčního způsobu vytápění dochází k cirkulaci vzduchu, což má za následek víření prachu v místnosti. Díky infra topení dochází ke snížení množství prachu v místnosti.

Musím panel zavěšovat na zeď nebo na strop? Je i nějaká jiná možnost umístění?

Pokud si nepřejete umísťovat panely do výšky, můžete si zakoupit speciální podstavce, pro mobilní využití panelů, v našem eshopu.

 

 Jaké jsou hlavní výhody infrapanelů:

 • bezúdržbový provoz
 • minimální montážní náklady
 • vysoušení zdiva
 • vyšší teplota stěn než u běžného topení
 • vhodné pro alergiky
 • jednoduché ovládání
 • moderní a atraktivní design
 • levné topení, úspora až 40%
 • použití téměř v každém prostoru